Biskup Radoš osnovao biskupijski Ured za projektnu podršku i vanjsku suradnju

Biskup Radoš osnovao biskupijski Ured za projektnu podršku i vanjsku suradnjuVARAŽDIN, 22. 3. 2024.
Odlukom varaždinskog biskupa Bože Radoša od 22. ožujka 2024. osnovan je Ured Varaždinske biskupije za projektnu podršku i vanjsku suradnju čime je uspostavljeno tijelo koje će unutar svoga djelokruga pomagati crkvenim pravnim osobama u upravljanju materijalnim dobrima u crkvenom vlasništvu.

Ured je osnovan s ciljem pružanja podrške u pripremi i provedbi nacionalnih i EU projekata s osobitim naglaskom na zaštitu kulturnih dobara, stvaranja kataloga pokretnih i nepokretnih kulturnih dobara na području Varaždinske biskupije te suradnje s jedinicama lokalne i regionalne samouprave i njihovim nadležnim projektnim uredima, suradnje s Ministarstvom kulture i medija te drugim nadležnim ministarstvima i posredničkim tijelima u provedbi projekata kao i suradnje s nadležnim konzervatorskim odjelima na području Varaždinske biskupije.

Uredom će ravnati imenovana voditeljica Irena Gotal.

Kontakt podaci:

URED ZA PROJEKTNU PODRŠKU I VANJSKU SURADNJU