Biskup Mrzljak primio predstavnike udruge Betlehem po završetku inicijative 40 dana za život

VARAŽDIN, 6. 11. 2015.
Varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak primio je u Biskupskom ordinarijatu u Varaždinu u petak 6. studenoga predstavnike udruge Betlehem Varaždin na čelu s predsjednikom g. Vjeranom Grabantom.
Prisutni su izvijestili biskupa o molitvenoj inicijativi 40 dana za život koja se događala pred varaždinskom bolnicom u organizaciji članova udruge Betlehem Varaždin koja se zalaže za promicanje dostojanstva ljudskog života, a napose zaštitu ljudskih prava nerođene djece. Inicijativa je, prema njihovim riječima, bila vrlo uspješna te je bila prihvaćena pozitivnim reakcijama prolaznika, ali i onih koji su inicijativu odlučili poduprti vlastitim prisustvom i molitvom ispred varaždinske bolnice. Istaknuli su kako im je žao da je inicijativa, unatoč njihovom zalaganju, bila ignorirana od strane lokalnih medija.
Biskup je zahvalio Udruzi na marljivom zauzimanju za prava nerođenih te ih ohrabrio primjerom govora bl. Majke Terezije prilikom primanja Nobelove nagrade za mir 1979. godine, kada je izjavila da je abortus najveći zločin čovječanstva koji je izvor svih drugih zala. Mnogi su joj tada pljeskali s odobravanjem, no, danas je opet potreban odlučan stav za zaštitu nerođenih te za govor o obitelji kao najvažnijoj jedinici društvenog života. Zato je potrebno i u javnim nastupima pokazivati upravo ono eminentno kršćansko, poručio je biskup.
Predstavnici Udruge iznijeli su pred biskupa i nekoliko predstojećih aktivnosti, posebno u radu s mladima, kao i uključenje mladih u volonterske aktivnosti Udruge. Tu im je svakako potrebna molitvena i duhovna podrška, kao i logistička, koja će rastom Udruge vjerojatno biti puno konkretnija da bi se što bolje moglo pomoći budućim zdvajajućim roditeljima u njihovoj materijalnoj nesigurnosti.