​Imenovanja i razrješenja svećenika u Varaždinskoj biskupiji 2024. godine
23.7.2024. | Biskupija
​Imenovanja i razrješenja svećenika u Varaždinskoj biskupiji 2024. godine
VARAŽDIN, 23. 7. 2024. Varaždinski biskup Bože Radoš primio je u četvrtak, 20. srpnja, u biskupskom ordinarijatu u Varaždinu svećenike kojima su, njegovom odlukom o imenovanjima i razrješenjima u Varaždinskoj biskupiji 2024. godine, dodijeljena nova zaduženja i službe. Biskup im je tom prigodom podijelio dekrete o novim službama.
​Proslava Škapulareva kod varaždinskih franjevaca
22.7.2024. | Biskupija
​Proslava Škapulareva kod varaždinskih franjevaca
VARAŽDIN, 21. 7. 2023. Svetkovina Gospe Karmelske - Škapularevo svečano je proslavljena u nedjelju, 21. srpnja, u franjevačkoj crkvi sv. Ivana Krstitelja u Varaždinu. Misno slavlje predvodio je gvardijan franjevačkog samostana sv. Mihovila u Subotici fra Ivan Miklenić.
Preč. Nikola Benko proslavio zlatni jubilej svećeništva
16.7.2024. | Biskupija
Preč. Nikola Benko proslavio zlatni jubilej svećeništva
DONJA DUBRAVA, 14.7.2024. Na zlatomisničkom slavlju okupili su se rodbina, prijatelji i župljani, domaći i iz okolnih mjesta.
Godišnji financijski izvještaj Caritasa Varaždinske biskupije
15.7.2024. | Biskupija
Godišnji financijski izvještaj Caritasa Varaždinske biskupije
VARAŽDIN, 15. 7. 2024. Caritas Varaždinske biskupije objavljuje godišnje financijske izvještaje i revizorsko izviješće o uvidu u financijske izvještaje za 2023. godinu
​Duhovna obnova prve nedjelje u srpnju u ludbreškom svetištu Krvi Kristove
9.7.2024. | Biskupija
​Duhovna obnova prve nedjelje u srpnju u ludbreškom svetištu Krvi Kristove
LUDBREG, 7. 7. 2024. Duhovnu obnovu prve nedjelje u mjesecu, 7. srpnja, u svetištu Predragocjena Krvi Kristove u Ludbregu održao je misionar Krvi Kristove o. Ivan Raljušić, CPPS, župni vikar u Sesvetskom Kraljevcu. Tema duhovne obnove bila je „Ispit savjesti u svjetlu Krvi Kristove“.
2. župni ljetni oratorij za djecu od 1. do 6. razreda u župi Prelog
6.7.2024. | Biskupija
2. župni ljetni oratorij za djecu od 1. do 6. razreda u župi Prelog
PRELOG, 1. - 3. 7. 2024. Vrijedni animatori župe Prelog, uz podršku župnog vikara Dominika Cestara osmislili su i proveli župni ljetni oratorij drugu godinu zaredom.
​Duhovno-ljetni susret osoba s invaliditetom u Ludbregu
3.7.2024. | Biskupija
​Duhovno-ljetni susret osoba s invaliditetom u Ludbregu
LUDBREG, 2. - 4. 7. 2024. Šestu godinu zaredom u Pastoralnom centru u Ludbregu održava se „Duhovno-ljetni susret osoba s invaliditetom“ u organizaciji Pastorala osoba s invaliditetom i njihovih obitelji Varaždinske biskupije.
​Biskup Mrzljak predslavio misu zahvalnicu za 335. zavjetno hodočašće u Mariju Bistricu
1.7.2024. | Biskupija
VARAŽDIN, 1. 7. 2024. Misu zahvalnicu za 335. zavjetno hodočašće vjernika grada Varaždina u Mariju Bistricu predslavio je umirovljeni varaždinski biskup Josip Mrzljak u ponedjeljak, 1. srpnja, u varaždinskoj katedrali.
Materijali za pobožnost prvih subota za mjesec srpanj
1.7.2024. | Biskupija
Materijali za pobožnost prvih subota za mjesec srpanj
VARAŽDIN, 6. 7. 2024. Pripremljeni su novi materijali za pobožnost prvih subota kada Crkva osobito moli za nova duhovna zvanja.
Biskup Radoš predslavio zavjetnu Misu 335. hodočašća vjernika grada Varaždina
30.6.2024. | Biskupija
Biskup Radoš predslavio zavjetnu Misu 335. hodočašća vjernika grada Varaždina
MARIJA BISTRICA, 30. 6. 2024. Uz varaždinske župe sv. Nikole, sv. Vida, sv. Josipa, sv. Fabijana i Sebastijana, sv. Ane, hodočastile su gradske župe Biškupec, Kućan Marof, te Remetinec, Kneginec, Petrijanec, Ivanec, Oštrice, Beletinec i Sveti Ilija.