Na treću nedjelju došašća - nedjelju Caritasa biskup Radoš predslavi misu u katedraliVARAŽDIN, 12. 12. 2021.
Treća nedjelja došašća, tzv. Radosna nedjelja u liturgiji Crkve, posvećena je, odlukom hrvatskih biskupa, djelotvornoj ljubavi – Caritasu. Tim povodom varaždinski biskup Bože Radoš koji je ujedno i predsjednik Hrvatskog Caritasa predvodit će svetu misu u varaždinskoj katedrali u 11 sati.

Te nedjelje se na svim župama Hrvatske biskupske konferencije prikupljaju darovi vjernika – novčani ili u naravi – za župni, biskupijski i nacionalni Caritas. "Skrbiti za ljude u potrebi dio je našeg svakodnevnog poslanja, stoga je svaki vaš način uključivanja i podupiranja rada Caritasa tijekom cijele godine dobrodošao. Darujte i obradujte!"  poručuju iz Hrvatskog Caritasa, a biskup Bože Radoš uputio je vjernicima i svoju Poslanicu za Nedjelju Caritasa koju možete pročitati na poveznici ovdje.