Paljenje svijeća na adventskom vijencu pred varaždinskom katedralom

VARAŽDIN, 26. 11. - 17. 12. 2022.
I ove će godine uoči svake od 4 nedjelje došašća biti upriličeno paljenje svijeća na adventskom  vijencu pred varaždinskom katedralom uz prigodni molitveni program:

U subotu 26. studenoga, obred blagoslova vijenca i molitvu paljenja prve svijeće predvodit će fra Mirko Kemiveš, OFM Cap., župnik Župe sv. Vida mučenika u Varaždinu.
Pjevanje predvodi Zbor „Via“ Župe sv. Vida, mučenika iz Varaždina.

U subotu 3. prosinca, molitvu paljenja druge svijeće predvodit će vlč. Ivica Cujzek, župnik sv. Fabijana i Sebastijana, mučenika u Varaždinu.
Pjevanje prevodi Župni zbor Župe sv. Fabijana i Sebastijana, mučenika iz Varaždina.

U subotu 10. prosinca, molitvu paljenja treće svijeće predvodit će vlč. Tomislav Dodlek, župnik u Biškupcu.
Pjevanje predvodi Zbor „Sion“ Župe Uznesenja BDM – Biškupec.

U subotu 17. prosinca molitvu paljenja četvrte svijeće predvodit će mons. Bože Radoš, varaždinski biskup.
Pjevanje predvodi Zbor Katoličke osnovne škole „Uršuline zvjezdice“ u Varaždinu.

Početak molitvenog programa bit će nakon večernje svete mise u varaždinskoj katedrali, oko 18.30 sati