Sveti četvrtak u ludbreškom svetištu - Hodočašće ministranata i vjeroučenika

Sveti četvrtak u ludbreškom svetištu - Hodočašće ministranata i vjeroučenikaLUDBREG, 2. 9. 2021.
LUDBREG, 2. 9. 2021. Već tradicionalno, Ured za pastoral duhovnih zvanja i ministranata u četvrtak, 2. rujna 2021., organizira tradicionalno Biskupijsko hodočašće ministranata/ica u Ludbreg. Hodočašće će se održati samo ako bude povoljna epidemiološka situacija i ako bude prijava većeg broja ministranata/ica. Sav program će se odvijati na otvorenom, osim kratke završne molitve u crkvi.

Raspored hodočasničkog dana je sljedeći:
9 sati – okupljanje kod zavjetne kapele, molitva i podjela po grupama
9.30 – 10.30 sati – rad po grupama koji vode vjeroučitelji i animatori
10.30 – 11 sati – mogućnost za svetu Ispovijed
11 sati – sveta misa
- iza mise je ručak koji si ministranti/ice donose sa sobom
12.45 sati – procesija od zavjetne kapele do župne crkve gdje će biti molitva pred Presvetim Oltarskim Sakramentom
13.30 – završetak hodočašća u župnoj crkvi Presvetog Trojstva

Detaljnije upute preuzmite sa poveznice.

Istoga dan uvečer varaždinski biskup Bože Radoš predslavit će u 19 i 30 sati svetu misu u zavjetnoj kapeli nakon čega će biti pjevane pohvale i litanije Svetoj krvi te Večernja.
U 21 sat biti će bdijenje, tzv. Getsmenanska ura.