Varaždinski biskup Bože Radoš predslavio misu na „Križovu"

Varaždinski biskup Bože Radoš predslavio misu na „Križovu"RADOVEC, 21. 5. 2020.
Zbog ublažavanje mjera sprječavanja rizika od prijenosa i širenja bolesti koronavirusa COVID-19, moglo se u župi Križovljan, u četvrtak, 21. svibnja 2020. godine, održati i tradicionalno proštenje kojim se od pamtivijeka obilježava blagdan Spasovo, a koji župljani križovljanske i susjednih župa nazivaju „Križovu". Doduše, trebalo je poštivati mjere socijalne distance i dezinficirati ruke kod ulaska u crkvu, a iz istih su razloga pred crkvom bile postavljene i klupe.

Na sam blagdan u župnoj crkvi Uzvišenja sv. Križa u Radovcu bila je rana misa u 8 sati, a svečanu misu u 11 sati, po prvi puta u toj Župi, predslavio je i održao prigodnu propovijed  mons. Bože Radoš, varaždinski biskup. Na početku mise dobrodošlicu biskupu, prisutnim svećenicima i vjernicima, zaželio je križovljanski župnik Zorislav Šafran, a za uspomenu na boravak u župi, na kraju euharistijskog slavlja, biskupu je uručen prigodni dar što su prisutni popratili pljeskom.
F. Talan

Slika Varaždinski biskup Bože Radoš predslavio misu na „Križovu"