Uskrsna sveta ispovijed u varaždinskoj katedrali

Uskrsna sveta ispovijed u varaždinskoj katedrali VARAŽDIN, 20. 3. 2024.
Crkva obvezuje vjernike da u nedjelje i svetkovine sudjeluju u svetoj misi i da se pričeste barem jedanput godišnje, po mogućnosti u vazmenom vremenu, pripravljeni sakramentom Pomirenja. Istovremeno Crkva živo preporučuje vjernicima da svetu Euharistiju primaju u nedjelje i svetkovine, ili još češće, pa i svakog dana (KKC, 1389).

Propustiti godišnju ispovijed i pričest težak je grijeh. To je donja granica koju savjestan vjernik neće preći. Naprotiv, pozvani smo da se redovito ispovijedamo (možda mjesečno) i pričešćujemo svaki put kad sudjelujemo u svetoj misi (ako nismo u teškom grijehu). Ova dva sakramenta služe nam kao lijek i hrana na putu svetosti, na koji smo svi pozvani.

Prilika za uskrsnu svetu ispovijed u varaždinskoj stolnici kroz Veliki tjedan je po sljedećem rasporedu:

od Cvjetnice do Velike srijede
7.30 - 12 sati i 16 - 19 sati