U župi Goričan u tijeku su franjevačke pučke misije pod geslom „Radujte se i kličite“GORIČAN, 7. 6. 2018.
Pučke misije koje se održavaju u Goričanu od 3.do 10. lipnja, pod geslom Radujte se i kličite, rekli bi da idu prema finalu koje će se održati u subotu, kada će se  vjernicima pridružiti i varaždinski biskup Josip Mrzljak. Kroz ova četiri dana, crkva u Goričanu svaki dan je ispunjenja vjernicima koji nakon propovijedi, molitve i pjesme idu radosna srca svojim kućama. Dvojica franjevačke braće, fra Zdravko Tuba i fra Stjepan Brčina, svojim propovijedima, nagovorima, molitvama i pjesmom, donijeli  su živu Riječ, živoga Gospodina Isusa svakom srcu u crkvi. Sveta misa svakog dana započinje u 19 sati s time da pola sata prije svete mise započinje molitva svete krunice, pa svatko tko želi osjetiti i naći sebe pred živim Gospodinom Isusom pozvan je na misije u Goričan.

Tomislav Gudlin