Prvi molitveni susret „Srcima okrunimo Mariju“ okupio Varaždince

Prvi molitveni susret „Srcima okrunimo Mariju“ okupio VaraždinceVARAŽDIN, 6. 12. 2017.
Po uzoru na molitvenu zajednicu “Srce Isusovo“ koja molitvom objedinjuje različite molitvene i župne zajednice u više od pedeset hrvatskih gradova, i u Varaždinu je, u organizaciji Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije i molitvene zajednice “Srce Isusovo“, održan prvi molitveni susret “Srcima okrunimo Mariju”.

U Uredu za pastoral mladih Varaždinske biskupije nisu krili oduševljenje što se Varaždin našao na mapi hrvatskih gradova u kojima djeluje ova molitvena inicijativa. Molitva je koncipirana kao i u većini gradova diljem Hrvatske.

- Temelj je molitva krunice. Ispred svake desetice je kratki uvod koji je popraćen pjesmom. Pred zadnju deseticu se izriču molitvene nakane. Nakane mogu biti za župu, biskupiju, ali i pojedinačne. Prvenstveno se moli za našeg oca papu, za mjesne biskupe, nakane svete Crkve, a naravno uključuju se i mjesne nakane za zajednice, pojedince i slično - kazala je Marta Kranjčec iz Ureda za pastoral mladih.

Predstojnik Ureda za pastoral mladih vlč. Tihomir Kosec dodao je kako smo molitvom krunice svi u Hrvatskoj udruženi i to upravo tada kada je molitva itekako potrebna.

- Ono što čovjek ne može riješiti, Bog rješava, tako da smo kao vjernici sigurni da će kroz molitvu sigurno progovoriti i glas razuma koji je potreban današnjem čovjeku da bi se našla rješenja koja današnji čovjek treba. Što se tiče odaziva i interesa mladih, naši parametri su elektronski mediji putem kojih se vidi da su mladi dijelili objavu za današnji susret i mnogi su se angažirali. Očito je to jedna od stvari koja se prepoznaje ne samo kao aktualna, već kao nešto što duboko proizlazi iz ljudske čežnje da se čuje Glas koji nadilazi sve nas - poručio je vlč. Kosec.

Na prvi varaždinski susret u srijedu 6. prosinca u crkvu svetog Nikole biskupa došao je i Alan Hržica, voditelj molitvene zajednice“Srce Isusovo“ te pjevač duhovne glazbe.

- Drago mi je da su naši prijatelji u Varaždinu prepoznali ovaj pokret. Iz molitve krunice, osim što nas približava Isusu, događa se masa humanih stvari, a ljudi koji dolaze na krunicu uključuju se u humanitarne akcije posebno usmjerene na siromašne i nezbrinutu i bolesnu djecu. Iz ove molitve proizlazi platforma ljudi koji rade djela milosrđa. Molitvene zajednice su svjetlo grada, molitva je jako potrebna, posebno u situaciji kakva je danas u Hrvatskoj, veliki problemi zaposlenja, iseljavanja, gospodarskih i političkih problema, te nas samo molitva može spasiti. Mi vidimo plodove molitve i mladi se srećom sve više okreću Bogu i to je jedini put. Mladima bih na temelju svog iskustva poručio kako sam ja molitvom, vjerom i kršćanskim životom došao do onoga što mladi čovjek želi i nosi u srcu - kazao je Alan Hržica iz zagrebačke molitvene zajednica “Srce Isusovo“.

Molitva krunice bit će svake srijede od 19 sati u župnoj crkvi sv. Nikole, dok će se nakon adventa i božićnih blagdana preseliti kod kipa Bogorodice u niši zida župne crkve sv. Nikole.

- Put molitvene zajednice “Srce Isusovo“, koji je započeo molitvom krunice na zagrebačkim Kamenitim vratima svakog utorka, bio je vrlo skroman, a danas se proširio i broji na stotine članova koji redovito mole pred čudotvornom slikom Majke od Kamenitih vrata okupljajući mlade i stare, obitelji i djecu u molitvi na različite nakane. Nadamo se da će se slično dogoditi i u našem Varaždinu, poručuju iz Ureda za pastoral mladih.

Svoje molitvene nakane moguće je upisati u facebook grupi Srcima okrunimo Mariju

Goran Damjanić