Proslava Dana svetog Djetinjstva u Pitomači

Proslava Dana svetog Djetinjstva u PitomačiPITOMAČA, 6. 1. 2020.
Na svetkovinu Sveta tri kralja, u ponedjeljak 6. siječnja 2020. u župnoj crkvi sv. Vida u Pitomači, na početku župne svete mise, izveden je kratki recital kojeg su uprizorili pjevači Betlehemske zvijezde.

Crkvu su posjetila tri kralja vođena zvijezdom i praćena anđelom. Došli su kako bi prenijeli poruku Kristova rođenja. Ti si ne samo čovjek zemlje, ti si čovjek neba, u tebi je zvijezda koja upućuje na onoga koji je sišao s neba. U tom djetetu zasjao je sam Bog i pozvao i mene i tebe, brate i sestro da postanemo neiskvarena i jedinstvena slika Božja. On nije došao da bude sam, on živi za druge, tebe i mene. A sve što od tebe traži je da mu pokloniš svoje srce.

Na misijsku nedjelju, djeca su ponijela kućama misijske kasice. Punili su ih do svetkovine Bogojavljenja i taj dan donijeli u crkvu. I na taj su način, i djeca i odrasli, otvorili svoje srce za bližnjega, pomažući onima koji su najpotrebitiji prenoseći poruku da smo svi u službi ljubavi.

Petra Posenjak, župna animatorica