Preporučeni obred unošenja svetih ulja u župnim zajednicama

Preporučeni obred unošenja svetih ulja u župnim zajednicamaVARAŽDIN, 19. 6. 2020.
Na Veliki četvrtak 2020. godine u varaždinskoj katedrali blagoslovljeno je bolesničko ulje i posvećena krizma. Budući da zbog epidemije Covid-19 svećenici nisu mogli preuzeti sveta ulja, biskup Bože pozvao je biskupijski prezbiterij da se 18. lipnja 2020., uoči svetkovine Presvetog Srca Isusova, okupi u katedrali na misnome slavlju nakon kojega su svećenici preuzeli sveta ulja za svoje župe te će u nedjelju 21. lipnja prije središnje mise u župnim crkvama svečanim obredom unijeti sveta ulja.

Na poveznici donosimo preporučeni obred unošenja svetih ulja predviđen za večer Velikoga četvrtka, a radi vrijedne znakovitosti on se može upotrijebiti i u izvanrednim okolnostima ove godine.