Naši ovogodišnji zlatomisnici

Naši ovogodišnji zlatomisniciKUNOVEC, SV. PETAR OREHOVEC, MARTIJANEC

Preč. Josip Grošić i preč. Ivica Košutić ovogodišnji su zlatomisnici Varaždinske biskupije.

Varaždinski biskup Josip Mrzljak tom je prigodom jubilarcima uputio posebne čestitke. Tako u čestitci preč. Košutiću biskup podsjeća da u slavljenju jubileja, kada promatraju sve što su učinili i doživjeli, kao svećenici, svjesni su da bez Gospodina ne bi mogli učiniti ništa. Dok  u čestitci mons. Grošiću biskup, pak, podsjeća kako kod slavlja svakog jubileja doživljavamo da je potrebno biti Bogu zahvalan.
- Mi smo kao svećenici pozvani svakoga dana prikazivati Bogu hvalu na najizvrsniji način – slavljenjem euharistije, napisao je biskup.

Tako će zlatomisnici svojih 50 godina svećeništa proslaviti euharistijskim slavljima.

Preč. Josip Grošić Zlatnu misu imat će u svojem rodnom mjestu, u Kunovcu, u kapeli sv. Barbare s početkom u 10 sati, na kojoj će prigodnu propovijed uputiti mons. Zvonimir Sekelj.

I preč. Ivica Košutić zahvaliti će Bogu na daru svećeništva slavljenjem Zlatne mise i to u rodnoj župi Sv. Petar Orehovec, ali i u župi sadašnje službe Sv. Martina u Martijancu.