Na blagdan sv. Nikole izašao novi broj župnog glasila "Močile" Župe Uznesenja Blažene Djevice MarijeMOČILE, 6. 12. 2020.
Izašao je novi broj župnog glasila ''Močile'' istoimene župe uznesenja Blažene Djevice Marije u Koprivnici. Neumornim zalaganjem glavnog urednika i pokretača lista, mons. Leonarda Markača, glasilo je na blagdan sv. Nikole biskupa, iako skromnijeg izdanja, pristiglo kao najljepši poklon župljanima.

„Primjećujete, dragi čitatelji da smo malo smanjili broj stranica našeg časopisa. Neću navoditi razloge jer ih i sami možete dokučiti. U uvodniku prvog broja, davne 1995. godine, napisao sam kako želim da naš časopis bude striktno župni s otvorenim prozorima. Sada je došlo vrijeme da pomalo te prozore zatvaramo. Do Božje volje“, ističe u uvodniku župnik, mons. Markač.

Već 26. godinu za redom „Močile“ prate aktivni župni pastoral, djecu i mlade župe, aktualna društvena i svjetska zbivanja, život Crkve, te mnoge druge zanimljivosti iz svijeta znanosti i prirode. Župa je, unatoč globalnoj svjetskoj krizi uzrokovanoj pandemijom Covid-19 junački svjedočila pripadnost Kristu, te aktivnim i odgovornim pastoralnim radom omogućila siguran vjernički život u koji je svakako uključeno i izdanje župnog glasila koje je postalo i svojevrsni pisani povijesni trag ovoga mjesta i podravskog svetišta. Nadamo se drugačijem i mirnijem vremenu budućnosti koje neće dopustiti da stranice „Močila“ ostanu neispisane na slavu Božju i čast Majke Božje Močilske!
Ivon Fabijanec