Molitva časoslova u varaždinskoj katedrali na Veliki petak i Veliku subotu

Molitva časoslova u varaždinskoj katedrali na Veliki petak i Veliku subotuFoto: Flickr.com

VARAŽDIN, 29. i 30. 3. 2024.
Ušli smo u Sveti tjedan, započeli smo godišnju proslavu Kristova vazmenog otajstva. U našim se crkvama okupljamo na osobita slavlja koja nas svojom obrednom dinamikom uvode u otajstva Kristove proslave i čine nas dionicima Njegova djela spasenja. Katedralna crkva okupit će na Veliki četvrtak prezbiterij varaždinske mjesne Crkve na Misi posvete ulja. Uz to, Crkva nam svraća pažnju da „dolikuje da biskup u katedralnoj crkvi slavi Službu čitanja i Jutarnju na Veliki petak i na Veliku subotu“ (Biskupski ceremonijal, br. 189).

Ovim putem prenosimo poziv varaždinskog biskupa Bože Radoša da se na Veliki petak i Veliku subotu u  katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo okupe svećenici, redovnici i redovnice s područja Grada Varaždina i svi vjernici na zajedničko slavlje Službe čitanja i Jutarnje s početkom u 7:30.

Za sve koji će sudjelovati u molitvi bit će pripremljeni prigodni liturgijski vodiči.