​Koncert na novoobnovljenim orguljama župne crkve u Prelogu

​Koncert na novoobnovljenim orguljama župne crkve u PreloguPRELOG, 27. 11. 2023.
U organizaciji Grada Preloga, Doma kulture Grada Preloga i Župe sv. Jakoba u Prelogu u ponedjeljak, 27. studenog, održan je drugi dio koncerta kolaudacije obnovljenih orgulja u župnoj crkvi u Prelogu.

Mladi umjetnici iz Varaždina, sopranistica Barbara Pokorny, trubač Tomislav Ratković i orguljaš varaždinske katedrale Višeslav Jaklin, izveli su djela Bacha, Händela, Caccinija, Vivaldija, Tartinija i Bobića.

Uz jedinstvene zvukove orgulja starih 130 godina, raskoš i punoću širokog opsega sopranističkih arija, te pompoznu i veličanstvenu melodiju trube, crkvom je odjekivala glazba dostojna doma Krista Kralja, čiji smo blagdan u nedjelju i proslavili.

Tekst: Jasminka Pervan
Foto: Studio Vipro