Kapucinski samostan Presvetog Trojstva u samoizolaciji

Kapucinski samostan Presvetog Trojstva u samoizolacijiVARAŽDIN, 17.10.2020.
Svi članovi kapucinske zajednice samostana Presvetog Trojstva u Varaždinu, nakon više potvrđenih slučajeva zaraze Covidom 19, nalaze se u samoizolaciji te se do daljnjega odgađaju sve redovite pastoralne aktivnosti u župi sv. Vida. U slučaju izvanrednih situacija i potreba vjernici su pozvani telefonom kontaktirati župni ured.

Župna crkva u sklopu samostana je dezinficirana te će drugi svećenici gradskih župa i centralnih biskupijskih ustanova u njoj slaviti svete mise prema uobičajenom rasporedu.

Sve ostale informacije pravovremeno ćemo objavljivati.

Epidemiološka služba Varaždinske županije poziva vjernike ukoliko netko osjeća simptome zaraze neka se javi svome liječniku opće medicine.

Samostansku zajednicu varaždinskih kapucina preporučamo u molitve vjernika, te pozivamo vjernike da se pridržavaju propisanih mjera nošenja maske u zatvorenom prostoru, fizičke distance i osobne higijene.