Župa sv. Jurja u Svetom Đurđu slavi svog nebeskog zaštitnika

Župa sv. Jurja u Svetom Đurđu slavi svog nebeskog zaštitnikaSVETI ĐURĐ, 20. - 23. 4. 2024.
Župa sv. Jurja u Svetom Đurđu trodnevnicom će se pripremati za proslavu svog nebeskog zaštitnika, a predvodit će ju domaći župnik Ivan Žmegač.

Prvi dan trodnevnice, u subotu 20. travnja u 17.30 sati će biti pobožnost krunice Blaženoj Djevici Mariji, a potom od 18 sati pjevana sveta misa s prigodnom homilijom. Na misu su osobito pozvani krizmanici i njihovi roditelji.
U nedjelju 21. travnja, ujedno i drugi dan trodnevnice, mise će u Svetom Đurđu biti u 8 i 11 sati te u Hrženici u 9.30.

Posljednjeg dana trodnevnice, u ponedjeljak 22. travnja u 17.30 će biti pobožnost Križnog puta te pjevana sveta misa s propovijedi od 18 sati.  Na ovu misu posebno su pozvani prvopričesnici i njihovi roditelji.

Na sam blagdan sv. Jurja, u utorak 23. travnja, misu u 8 sati predslavit će također župnik Žmegač dok će svečana misa povodom blagdana sv. Jurja biti u 11 sati koju će predslaviti umirovljeni Varaždinski biskup Josip Mrzljak.

Uoči ove mise biskup Mrzljak će blagosloviti obnovljeni župni stan.