Sedmi Susret hrvatskih i slovenskih katoličkih vjernika u Krašiću

Sedmi Susret hrvatskih i slovenskih katoličkih vjernika u KrašićuKRAŠIĆ, 19. 10. 2019.

U subotu 19. listopada u Krašiću će se održati sedmi Susret hrvatskih i slovenskih katoličkih vjernika. Hodočasnici će od 10 sati moći sudjelovati u duhovnom pretprogramu koji će ispred crkve Presvetoga Trojstva animirati bogoslovi zagrebačke i ljubljanske bogoslovije.

Misno slavlje u 11 sati predvodit će zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, u zajedništvu s biskupima Zagrebačke crkvene pokrajine i drugima koji se odazovu te većinom slovenskih biskupa, a propovijedat će mariborski nadbiskup Alojzij Cvikl.

Sedmi Susret hrvatskih i slovenskih vjernika bit će održan pod geslom Pošalji radnike u žetvu svoju“. Osjetivši potrebu Crkve za novim svećeničkim zvanjima susret će biti prožet molitvom za nova svećenička zvanja i u hrvatskoj i slovenskoj Crkvi.