Fabijanska osmina od 20. do 27. siječnja u Župi svetih Fabijana i Sebastijana u VaraždinuVARAŽDIN, 20. - 27. 1. 2021.
Povodom župnog blagdana u Župi svetih Fabijana i Sebastijana i ove će godine biti održana tradicionalna duhovna obnova Fabijanska osmina i to pod geslom „Bog ne poziva savršene, nego usavršava pozvane“.

U duhovnoj obnovi Fabijanske osmine rado svake godine sudjeluju ne samo župljani već i ostali vjernici iz drugih župa grada Varaždina pa i šire. No, ove će se godine nažalost, radi epidemioloških okolnosti, proslava župnog blagdana održati u nešto drugačijim i skromnijim uvjetima.

Fabijansku osminu vodit će u crkvi Dobroga Pastira domaći župnik, vlč. Ivica Cujzek, a započet će 20. siječnja, na sam blagdan svetih Fabijana i Sebastijana, kada će biti slavljene svete mise u 8 i 18 sati. Večernju svetu misu prvoga dana Fabijanske osmine predvodit će preč. Anđelko Košćak, biskupski vikar za kler i biskupijski povjerenik za kulturnu baštinu.