Biskup Radoš na Tijelovo predslavi svetu euharistiju i predvodi Tijelovsku procesiju u VaraždinuVARAŽDIN, 11. 6. 2020.
Na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove, u četvrtak 11. lipnja, varaždinski biskup Bože Radoš predslavit će svetu misu u 10 sati u katedrali Uznesenja BDM u Varaždinu, a zatim će predvoditi i svečanu Tijelovsku procesiju ulicama grada.

Procesija će se zaključiti povratkom u katedralu, a u slavlju će sudjelovati svećenici i vjernici župa grada Varaždina.

Na svetkovinu Tijelova, punim nazivom svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Kristove, katolici se podsjećaju da je Isus ostao trajno prisutan u svojoj Crkvi po sakramentu euharistije u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Od pontifikata pape Ivana XXII.(14. st.) ova svetkovina slavi se procesijom u kojoj se u pokaznici nosi Tijelo Kristovo. Noseći Tijelo Kristovo u svečanoj povorci i blagoslivljajući njime ne samo one nazočne već cijeli svijet, katolici se u isto vrijeme podsjećaju kako oni sami svojim životom moraju biti žive pokaznice i biti izvor blagoslova za svijet, pokazujući da kao hodočasnici, stupaju za Kristom prema konačnom cilju svoga života.