17. Festival Dobroga Pastira

17. Festival Dobroga PastiraVARAŽDIN, 21. 4. 2024.
17. Festival Dobroga Pastira održat će se na četvrtu vazmenu nedjelju, 21. travnja 2024., u 16 sati u crkvi Dobrog Pastira.
„Na tragu lijepe i bogate tradicije, koja je ponos naše biskupije, prepoznatljive pod nazivom Festival Dobroga Pastira, i ove godine slavit ćemo Gospodina i zahvaljivati mu na najosobitiji način - zajedništvom u glazbi koja je izraz uzvišenih spoznaja i neizrecivih emocija. Potaknuti mišlju sv. Ireneja da je slava Božja živi čovjek - čovjek pun života, ne možemo zamisliti dostojniji način iskazivanja te uskrsne punine od prizora čovjeka koji Gospodina slavi pjesmom. U tom duhu uzajamne privrženosti Boga i čovjeka proslavit ćemo svetkovinu Dobroga Pastira, ujedno obilježiti Svjetski molitveni dan za duhovna zvanja i oplemeniti jedni druge vlastitim svjedočanstvom žive vjere i radosnog nasljedovanja Isusa Krista. Kako bismo ispunili njegovu želju da molimo za sveta postojeća i nova duhovna zvanja i čežnje svojih srdaca približili presvetom srcu Dobroga Pastira, pozivam vas na susret zborova mladih i solista iz naših župnih i redovničkih zajednica“, stoji u pozivu vlč. Cujzeka.