Varaždinski biskup Josip Mrzljak krstio dvoje djece u Mađarevu

MAĐAREVO, 14. 4. 2018.

U subotu 14. travnja u župnoj crkvi sv. Vida i sv. Jurja mčč. u Mađarevu varaždinski biskup Josip Mrzljak krstio je Josipu Pažur, peto dijete u obitelji Josipa i Nikoline r. Šarkanji te Adriana Mirkovića, prvo dijete u obitelji Vlade i Valentine r. Sabolek.

Biskup Mrzljak je u homiliji rekao kako smo se danas okupili želeći izvršiti Isusovo poslanje koje je dao svojim apostolima rekavši im da naviještaju Radosnu vijest i krste one koji povjeruju. Radost zbog Kristovog uskrsnuća na to nas potiče i daje nam snagu da ustrajemo u naviještanju Božje riječi i vršenju tog Kristovog poslanja.

Župnik vlč. Vjekoslav Vidaček, na kraju slavlja sakramenta krštenja, zahvalio je roditeljima novokrštenika za otvorenost daru života te im uputio iskrene čestitke prigodom krštenja njihove djece.

Na završetku krštenja, koje je početak novog milosnog života u vjeri, biskup Mrzljak, pridružujući se čestitkama roditeljima, župniku i župnoj zajednici udijelio je svima završni blagoslov.

Nikola Tomašević