Susret ministranata župa Donjomeđimurskog dekanata

Susret ministranata župa Donjomeđimurskog dekanataSVETI JURAJ U TRNJU, 21. 5. 2016.
U župi Sveti Juraj u Trnju u subotu 21. svibnja održan je dekanatski susret ministranata iz župa Donjomeđimurskog dekanata. Na susretu se okupilo 60-tak ministranata. Susret je započeo u župnoj crkvi gdje je voditelj susreta vlč. Siniša Dudašek predvodio molitvu i u poticajnom svjedočenju pozvao mlade na razmišljanje o duhovnom pozivu koji je možda i njima upućen od strane Isusa.

Nakon molitve i svjedočenja, svi su se uputili u dvorište župne kuće gdje su se podijelili u grupe koje su, kroz razmišljanje o osobi svećenika, izrađivale plakat kojim bi se mlade pozivalo u sveta duhovna zvanja. Radionice su predvodile vjeroučiteljice župe Sveti Juraj u Trnju. Nakon zajedničkog plenuma i ručka, došlo je vrijeme za sport. Kroz nogomet i graničar, mladi su se međusobno družili do završetka susreta koji je predvodio vlč. Dudašek, koji se je zahvalio domaćinu, vlč. Darku Kelemeniću, vjeroučiteljicama, svim ministrantima i njihovim svećenicima. Podjelom zahvalnica i časopisa "Susret" i zajedničkom molitvom za duhovna zvanja, susret je završio u radosnom i veselom ozračju.