Sućut biskupa Mrzljaka u povodu tragične smrti dvojice romskih dječaka

Sućut biskupa Mrzljaka u povodu tragične smrti dvojice romskih dječakaVARAŽDIN, 3. 5. 2016.
Varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak uputio je vlč. Ivanu Sakaču, župniku župe Petrijanec kod Varaždina, s čijeg su područja dvojica romskih dječaka koji su smrtno stradali u tragičnom događaju u ponedjeljak 2. svibnja. Biskup Mrzljak ističe kako ga je duboko potresla i ožalostila vijest o stradanju dvojice mališana s područja župe Petrijanec te moli župnika da prenese izraze kršćanske sućuti roditeljima i rodbini preminule dječice.

U subotu 7. svibnja, kada ćemo u varaždinskoj katedrali slaviti blagdan prvog romskog blaženika Ceferina Yimeneza Malle, posebno ćemo moliti za preminule mališane, njihove roditelje i rodbinu, kao i za nedavno stradale osobe iz istog naselja, napominje biskup Mrzljak sa željom da dobri Bog dade svima snage i milosti prevladati te teške časove u životu. Župnika je zamolio da prenese cijeloj župnoj zajednici njegovu duhovnu blizinu i molitve, te je na sve zazvao Božji blagoslov i zagovor bl. Ceferina.