Peta korizmena nedjelja – Nedjelja župnog Caritasa

Peta korizmena nedjelja – Nedjelja župnog CaritasaVARAŽDIN, 25. 3. 2017.

Varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak uputio je pismo svim svećenicima u Varaždinskoj biskupiji kako bi se obavijestilo sve vjernike mjesne Crkve da će peta korizmena nedjelja 2. travnja i ove godine u biskupiji posebno biti označena kao Nedjelja Caritasa. I ove godine naglasak je na župnom, ali i Biskupijskom Caritasu jer se gradi novi Caritasov dom u Varaždinu. Nadamo se da će biti dovršen ove godine, ali još uvijek nam je potrebna i dobrodošla materijalna pomoć, ističe biskup Mrzljak u pismu. Pritom biskup Mrzljak podsjeća kako je potrebno u župi i u biskupiji stvarati ozračje za međusobno prihvaćanje, za solidarnost, za to kako da čovjeku, pa i onom najsiromašnijem, vratimo njegovo ljudsko dostojanstvo.

Caritas u svoju skrb za sve ljude u župi uključuje i one koji ne dolaze redovito u crkvu, utvrđujući i na taj način vjeru u Krista koji nas ljubi. Ovakav angažman pomaže u izgradnji zajednice u župi. Zato bi svaka župa trebala imati svoj župni Caritas, naglašava biskup Mrzljak te napominje da su zadaće župnog Caritasa da okuplja sve svoje župljane, potiče ih na osjetljivost prema potrebama bližnjih, odgaja za međusobnu pomoć, solidarnost i odgovornost, organizira pomoć, koordinira razne aktivnosti pružanja pomoći, te neprestano prati stanje u župi, otkrivajući različite vrste siromaštva. Stoga biskup poziva da se milostinja od pete korizmene nedjelje, 2. travnja ove godine, daruje za potrebe župnih i Biskupijskog Caritasa, te svima želi plodnu korizmu i blagoslovljen Uskrs.