Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir

Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir18. 10. 2017.
Međunarodno katoličko djelo Papinskog prava „Crkva u potrebi“ („Kirche in Not“) i ove godine organizira molitvenu inicijativu „Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir“. Ostvarenje zajedničke molitve predviđeno je za srijedu 18. listopada u 9 sati ujutro.

S obzirom na to da nisu svi u mogućnosti započeti zajedničku molitvu u 9 sati, uključivanje u akciju moguće je u neko drugo vrijeme tijekom toga dana, a svakoj župnoj zajednici barem u okviru župnih listopadskih pobožnosti. Iz Katehetskog ureda Varaždinske biskupije pozivaju vjeroučitelje i župnike da se uključe u ovu međunarodnu molitvenu akciju.

Molitvena akcija "Dječja krunica" nastala je 2005. godine u Venezueli i već se proširila svijetom. Inicijatori krunice pozivaju se na jednu izreku svetog patra Pija koja glasi: "Ako milijun djece moli krunicu, svijet će se promijeniti". Tako je inicijativa došla i do svoga imena i cilja.