Ljubica i Josip Lacković iz Lovrečana proslavili 60 godina braka

Ljubica i Josip Lacković iz Lovrečana proslavili 60 godina brakaMARGEČAN, 6. 1. 2018.
Na blagdan Bogojavljenja, u subotu 6. siječnja, u crkvi Blažene Djevice Marije u Radovanu bilo je osobito svečano. Župljani župe Margečan, Ljubica i Josip Lacković iz Lovrečana, proslavili su 60 godina braka. Misno slavlje predvodio je vlč. Peter Kokotec, rektor bogoslovije u Ljubljani, koji je ujedno i rođak slavljenika.

U svojoj propovijedi vlč. Kokotec je napomenuo da u svakom braku postoje lijepi, ali i teški trenuci i neka nam svima uzor, da kao i slavljenci doživimo ovakav jubilej, bude Sveta obitelj.

Čestitku prije početka svete mise Ljubici i Josipu je uputio domaći župnik vlč. Alojzije Pakrac, koji je također lijepim riječima zaželio dobrodošlicu vlč. Kokotecu. Na svetoj misi, uz  brojnu obitelj slavljenika, bili su prisutni i ostali župljani, a da bi misa bila svečanija potrudili su se članovi dječjeg zbora "Margaretine krijesnice".

Dragoj Ljubici i Josipu iskrene čestitke i neka ih prati zagovor naše radovanske zaštitnice Blažene Djevice Marije!

Lovorka Kelemen