Novi video prilozi u kojima fra Tomislav Božiček predstavlja svetog Antuna Padovanskoga

Novi video prilozi u kojima fra Tomislav Božiček  predstavlja svetog Antuna PadovanskogaČAKOVEC, 20. 5 .2021.

U povodu blagdana svetog Antuna Padovanskoga, 13. lipnja, fra Tomislav Božiček, župnik čakovečke župe posevećene upravo ovom svecu, sa svojim je pastoralnim suradnicima osmislio i pripremio video priloge o svetom Antunu.

Video prilozi namijenjene su vjernicima kao poticaj za širenje pobožnosti svetom Antunu Padovanskom, a Župa ih u planu ima snimiti i objaviti ukupno deset.

Podsjetimo, Župa svetog Antuna Padovanskoga Čakovec - Jug poziva sve vjernike na sudjelovanje u pobožnosti „13 utoraka svetom Antunu“ koja je ove godine započela 16. ožujka. Svakog utorka do proslave sv. Antuna Padovanskoga molit će se za njegov zagovor. Sveti je Antun 'svetac svega svijeta', a za ovu čakovečku župnu zajednicu i crkvu važan je i svima onima koji se njemu utječu. Dodajmo i kako će povodom 790. godina od preminuća sv. Antuna, 13. lipnja 2021., sveto misno slavlje predvoditi mons. Giorgio Lingua, apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj.

Na poveznicama možete pogledati dosada objavljene video priloge.

1. epizoda: Jubilej godina župe sv. Antuna Padovanskog u Čakovcu
2. epizoda: Život sv. Antuna Padovanskog
3. epizoda: Kako prepoznati sv. Antuna?
4. epizoda: Molitve sv. Antunu za utorak
5. epizoda: Uvijek suvremen