Biskup Mrzljak u Bednji predvodio misno slavlje u zajedništvu sa svećenicima rodom iz Župe BednjaBEDNJA, 21. 5. 2018.
Varaždinski biskup Josip Mrzljak predvodio je u ponedjeljak 21. svibnja u župnoj crkvi Uznesenja BDM u Bednji svetu misu koja je okupila svećenike koji su rodom iz župe Bednja.

Uz domaćeg župnika Nevena Blažona i biskupovog tajnika Nikole Tomaševića, svetu misu su slavili svi redom rođeni Bednjanci; vlč. Marijan Kušenić, župnik u Svetoj Nedjelji u Zagrebačkoj nadbiskupiji, vlč. Dragutin Bogadi, župnik u Vidovcu, vlč. Slavko Dubovečak, trenutno na bolovanju, vlč. Stjepan Mostečak, župnik u Varaždinskim Toplicama, preč. Izidor Ferek, župnik u Svetom Iliji te vlč. Dragutin Mostečak, župnik u Čučerju u Zagrebačkoj nadbiskupiji.

Okupljeni svećenici spomenuli su se u molitvi i preminule braće rodom iz Bednje; Izidora Poljaka, Franje Genca, Stjepana Hlevnjaka i Valenta Bogadija.

U propovijedi sabranim vjernicima mons. Josip Mrzljak je podsjetio kako samo dan ranije proslavili blagdan Duhova, 50 dana nakon proslave najveće istine naše vjere. Duh Sveti je taj koji okuplja Crkvu kroz svih ovih 20 stoljeća života Crkve, istaknuo je biskup.

- I ovo okupljanje svećenika rodom iz župe Bednja sigurno je djelo Duha Svetoga koji želi ostvarivati zajedništvo među nama. Zahvalni smo Bogu i za dar duhovnih zvanja, zvanja po Duhu Svetome, nešto što može prepoznati i razumjeti samo onaj koji osjeti u sebi poziv. Upravo kao što je Marija bila potaknuta Duhom Svetim kada joj je Anđeo Gabrijel navijestio. Duh Sveti djeluje neprestano od početka, a na poseban način nakon Isusovog uskrsnuća. Svoga Duha Isus i danas nama neprestano šalje i upravo mi koji smo se odazvali duhovnom pozivu, želimo dalje pozivati u zajedništvo Duha Svetoga i okupljati Crkvu. Zadaća Duha Svetoga je da okuplja i djeluje u srcima ljudi. Danas slavimo blagdan Majke Crkve, blagdan koji je uveo papa Ivan Pavao II. Marija je bila zajedno s učenicima u molitvi, a Duh Sveti je upravo zato došao, jer su ga otvoreno čekali. Duh Sveti ne dolazi na silu, On nikoga ne prisiljava, već se daruje, On je dar. No, za prepoznati taj dar, trebamo biti zajedno i moliti. Da bismo čuli poziv Duha Svetoga moramo biti otvoreni u molitvi - poručio je u homiliji biskup Mrzljak.

Nakon mise uslijedilo je zajedničko druženje svih svećenika.

Goran Damjanić