U Ludbregu održan susret europskih tajništava Kursilja
15.4.2024. | Crkva u svijetu
U Ludbregu održan susret europskih tajništava Kursilja
LUDBREG, 12.-14. 4. 2024. Susret Europskog tajništva Kursilja (GECC) održan je od petka 12. do nedjelje 14. travnja u Ludbregu.
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - Jakost
10.4.2024. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - Jakost
VATIKAN, 10. 4. 2024. Jakost je pobjeda prije svega nad nama samima. Većina strahova koji se javljaju u nama su nestvarni i uopće se neće obistiniti. Bolje je zato zazvati Duha Svetoga i suočiti se sa svime strpljivom jakošću.
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - pravednost
4.4.2024. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - pravednost
VATIKAN, 3. 4. 2024. Pravednik je čestit, jednostavan i iskren, ne nosi maske, predstavlja se onakvim kakav jest, istinoljubiv je u govoru. Iz njegovih usta često izlazi riječ „hvala“: on zna da, koliko god se trudili biti velikodušni, drugima ostajemo dužni.
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - strpljivost
28.3.2024. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - strpljivost
VATIKAN, 27. 3. 2024. to je prva odlika svake velike ljubavi, koja zna na zlo odgovoriti dobrotom, koja se ne zatvara u gnjev i očaj, nego ustraje i ponovno se pokreće. Strpljivost koja kreće iznova. U korijenu strpljivosti je, dakle, ljubav,
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - razboritost
21.3.2024. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - razboritost
VATIKAN, 20. 3. 2024. To nije krepost plašljive osobe, koja se uvijek koleba i oklijeva što poduzeti. To nije ni samo oprez. Razborita osoba je kreativna: razmišlja, procjenjuje, nastoji razumjeti složenost stvarnosti i ne dopušta da je preplave emocije, lijenost, pritisci i iluzije.
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - kreposno djelovanje
14.3.2024. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - kreposno djelovanje
VATIKAN, 13. 3. 2024. Krepost je dobro koje nastaje polaganim sazrijevanjem osobe, sve dok ne postane značajka njezina duha. Krepost je habitus slobode. Ako smo slobodni u svakom činu - a svaki put smo pozvani birati između dobra i zla - krepost je ono što nam omogućuje da budemo naviknuti pravilno izabrati.
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - oholost
7.3.2024. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - oholost
VATIKAN, 6. 3. 2024. Malo se toga može učiniti kad imaš posla sa čovjekom koji boluje od oholosti. S njim je nemoguće razgovarati, a još manje ga ispravljati, jer, na kraju krajeva, on nije baš sav svoj. S njim samo treba imati strpljivosti, zato što će se jednoga dana njegovo zdanje srušiti.
Svetom misom u Prijedoru u Banjolučkoj biskupiji započeo Tjedan solidarnosti
3.3.2024. | Crkva u svijetu
Svetom misom u Prijedoru u Banjolučkoj biskupiji započeo Tjedan solidarnosti
PRIJEDOR, 3. 3. 2024. Svečano euharistijsko slavlje na početku Tjedna solidarnosti predvodio je novi banjolučki biskup Željko Majić, u zajedništvu s varaždinskim biskupom Božom Radošem, predsjednikom Hrvatskog Caritasa.
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - zavist i taština
29.2.2024. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - zavist i taština
VATIKAN, 28. 2. 2024. Apostol se stalno morao boriti protiv mane koju nikako nije mogao pobijediti. Tri je puta molio Gospodina da ga oslobodi od toga trna, ali mu je na kraju Isus odgovorio: „Dosta ti je moja milost jer snaga se u slabosti usavršuje“.
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - acedija
14.2.2024. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Mane i vrline - acedija
VATIKAN, 14. 2. 2024.Vjera, mučena kušnjom acedije, ne gubi na vrijednosti. Štoviše, to je prava vjera, čisto ljudska vjera, koja unatoč svemu, unatoč tami koja je zasljepljuje, ipak ponizno vjeruje. To je ta vjera koja ostaje u srcu, kao što žeravica tinja ispod pepela.