Čazmansko-varaždinski zborni kaptol obilježio svetkovinu Duha Svetoga
18.6.2019. | Biskupija
Čazmansko-varaždinski zborni kaptol obilježio svetkovinu Duha Svetoga
VARAŽDIN / ČAZMA, 17. 6. 2019. Kanonici su hodočastili u Čazmu, gdje je davne 1232. godine zagrebački biskup Stjepan II., osnovao Zborni kaptol Duha Svetoga.
Hodočašće ministranata Porečke i  Pulske biskupije u Ludbreg i Varaždin
18.6.2019. | Biskupija
Hodočašće ministranata Porečke i Pulske biskupije u Ludbreg i Varaždin
LUDBREG / VARAŽDIN, 17. 6. 2019. Nakon crkve sv. Nikole, posjetili su crkvu Rođenja Isusova, gdje im je o crkvi, samostanu, redovništvu i o svome osobnom pozivu progovorila s. Damjana Mihaela Barbarić.
Misom zahvalnicom "Te Deum" za školsku i akademsku godinu završena nacionalna završnica Katoličke malonogometne lige
16.6.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 16. 6. 2019. Treću godinu zaredom najbolja momčad Katoličke malonogometne lige u Hrvata bila je ekipa iz Župe Svetog Ilije iz Stolca iz Trebinjsko-mrkanske biskupije u BiH.
Biskup Mrzljak zaredio petoricu novih svećenika: "Budite Isusovo djelovanje u svijetu"
15.6.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 15. 6. 2019. Za prezbitere su zaređeni Mladen Cikač iz Macinca, Andrija Kopjar iz Remetinca, Dario Levanić iz Sračinca, Mislav Mikac iz Jalžabeta i Rafael Mikec iz Štrigove.
Svećenici mariborske nadbiskupije u posjetu Varaždinskoj biskupiji
12.6.2019. | Biskupija
Svećenici mariborske nadbiskupije u posjetu Varaždinskoj biskupiji
VARAŽDIN, 12. 6. 2019. Ovo je dan kada mi svećenici  mariborske nadbiskupije zahvaljujemo Bogu za naše posvećenje, kada želimo taj dar ojačati, radovati mu se i za njega zahvaliti Bogu – rekao je nadbiskup Cvikl.
Susret ministranata povodom svetkovine Duhova u župi Sračinec
10.6.2019. | Biskupija
Susret ministranata povodom svetkovine Duhova u župi Sračinec
SRAČINEC, 8. 6. 2019. Susret je bio poticaj okupljenima da žive po nadahnuću Duha Svetoga tj. da čine svagdanja mala djela ljubavi i da se u takvom životu uvijek drže uz Boga.
Proslava svetkovine Duhova i podjela sakramenta svete potvrde u varaždinskoj katedrali
9.6.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 9. 6. 2019. Svetkovina Duhova svečano je proslavljena 9. lipnja u varaždinskoj katedrali gdje je mons. Josip Mrzljak tokom svečanog euharistijskog slavlja podijelio sakrament svete potvrde vjeroučenicima varaždinske Župe sv. Josipa.
"Bog ti neće okrenuti leđa, zato ti je i poslao Branitelja" poručio je vlč. Kosec na misi bdjenja uoči Duhova
9.6.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 8. 6. 2019. Ako treba dobiti po leđima – neka. Dobili su i apostoli. I nakon toga su bili sretni, jer su znali da su trpjeli za Gospodina., poručio vlč. Kosec tijekom homilije.
Susret ministranata Podravskog arhiđakonata u Đurđevcu
3.6.2019. | Biskupija
Susret ministranata Podravskog arhiđakonata u Đurđevcu
ĐURĐEVAC, 1. 6. 2019. Na susretu su o svom duhovnom pozivu progovorili vlč. Karlo Kruljac te s. Emanuela.
O Izvanrednom misijskom mjesecu listopadu 2019. na mjesečnom svećeničkom susretu u Varaždinu
3.6.2019. | Biskupija

VARAŽDIN, 3. 6. 2019. Misionar je čovjek molitve i obnova misijske svijesti koju zaziva papa Franjo proglašavajući Izvanredni misijski mjesec dolazi iz molitve. Misije nisu suveniri i materijalni prilozi, misije su preuzimanje suodgovornosti za evanđeosku preobrazbu svijeta.