Župni blagdan svetih Kuzme i Damjana u Kuzmincu

KUZMINEC, 26. 9. 2017.
Na spomendan svetih Kuzme i Damjana, 26. rujna, Župa Kuzminec organizira proslavu župne svetkovine sv. Kuzme i Damjana i duhovno-izletnički program za članove Hrvatskoga katoličkog liječničkog društva i ostale goste. Sveti Kuzma i Damjan zaštitnici su liječnika, ljekarnika, kirurga, stomatologa, farmaceuta, primalja; a oduvijek im se zagovara i vjernički puk. Već nekoliko godina članovi Hrvatskoga katoličkog liječničkog društva hodočaste na svetkovinu mučenika u podravsku župu Kuzminec kod Koprivnice. U njihovu zaštitu vjerno se zagovara osobito zagrebačka podružnica, te sekcija farmaceuta i medicinskih biokemičara. Misu u 18.30 sati predvodit će umirovljeni zagrebački pomoćni biskup Valentin Pozaić, u zajedništvu s varaždinskim biskupom Josipom Mrzljakom, lokalnim svećenstvom i duhovnicima HKLD-a. Zanimljivo multidisciplinarno istraživanje o mučeništvu sv. Kuzme i Damjana, širenju njihovog štovanja i posebnostima župe u 17.15 sati predstavit će Dražen Galenić, kroničar župe Kuzminec.