Proslava zaštitnika župe sv. Fabijana i Sebastijana u Varaždinu

VARAŽDIN, 20. - 27. 1. 2017.
Proslava nebeskih zaštitnika župe sv. Fabijana i Sebastijana u Varaždinu i ove će godine biti obogaćena duhovnom obnovom, tzv. Fabijanskom osminom koja započinje na sam župni blagdan u petak 20. siječnja. Misno slavlje toga će dana u župnoj crkvi Dobrog pastira u 18 sati predvoditi varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. Tema je ovogodišnje duhovne obnove nadahnuta riječima svetog Ivana Pavla II.: "Tko može reći da uistinu ljubi Krista, ako se ne trudi da ga bolje upozna?".

U subotu u 18 sati te u nedjelju u 10 sati mise će predvoditi vlč. Odilon Gbenoukpo Singbo, kapelan Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Potom će mise u 18 sati u ponedjeljak predvoditi vlč. Nikola Bukovčan, župnik u Koprivničkom Ivancu, u utorak vlč. Silvio Košćak, župni vikar u varaždinskoj župi sv. Nikole, u srijedu vlč. Leonardo Šardi, župni vikar u Sračincu, u četvrtak vlč. Branko Horvat, župni vikar u Lepoglavi, te u petak 27. siječnja vlč. Ivica Cujzek, prefekt u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu.