Predstavljanje zbornika "Crkvena lira" uz 150. obljetnicu smrti skladatelja Fortunata Pintarića

KOPRIVNICA, 25. 2. 2017.
U povodu 150. obljetnice smrti skladatelja franjevca Fortunata Pintarića, u Koprivnici će biti predstavljen njegov zbornik "Crkvena lira", kojeg je uredio dr. mo. Miho Demović.

Predstavljanje zbornika biti će u subotu 25. veljače 2017., a sastojat će se od dva dijela programa.

Prvi dio započinje u dvorani Domoljub u 10 sati gdje će biti znanstveni skup uz izvedbe popijevaka iz spomenute zbirke.

U ovom dijelu sudjeluju promotori - urednik dr. mo. Miho Demović, fra Sebastijan Golenić, dr. Marko Bebić i akademik dr. Josip Bratulić.

Također, u prvom dijelu programa sudjeluju i srednjoškolski zbor Umjetničke škole „Fortunat Pintarić“ iz Koprivnice, mješoviti zbor župe sv. Nikole biskupa iz Koprivnice te zbor mladih „Iuventus Christi“ župe sv. Jurja iz Đurđevca.

Drugi dio programa odvijat će se u crkvi sv. Antuna Padovanskog s početkom u 12 sati.

Ondje će najprije mr. art. Natalija Imbrišak, izvoditi orguljske skladbe iz zbornika "Crkvena lira". Uslijedit će euharistijsko slavlje koje će predvoditi Varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak uz kojeg će suslaviti provincijal Hrvatske franjevačke provincije svetih Ćirila i Metoda fra Ilija Vrdoljak.  Euharistijsko slavlje svojim pjevanjem uzveličat će mješoviti zbor župe sv. Nikole biskupa iz Koprivnice, a pjevat će se  “Missa Croatica“ koju je skladao  Fortunat Pintarić.

Ovaj događaj organizira Franjevački samostan Koprivnica, Biskupija varaždinska, Župa sv. Nikole biskupa Koprivnica te Umjetnička škola „Fortunat Pintarić“.