Hodočašće svećenika Zagrebačke crkvene pokrajine u Krašić

KRAŠIĆ, 3. 10. 2018.
Svećenici Zagrebačke crkvene pokrajine hodočastit će u srijedu 3. listopada u Krašić u Zagrebačkoj nadbiskupiji.

Hodočašće će biti održano u godini obilježavanja spomena 120. godišnjice rođenja i 20. godišnjice proglašenja blaženim našeg kardinala Alojzija Stepinca, rodom upravo iz ovog pitoresknog mjestašca udaljenog pedesetak kilometara od Zagreba.

Svećenici će u Krašić stići u jutarnjim satima te će hodočašće započeti molitvom krunice Blažene Djevice Marije. U sklopu hodočašća će mons. dr. Juraj Batelja, profesor na Katedri pastoralne teologije Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Zagrebu, predstaviti knjigu “Blaženi Alojzije Stepinac i prognani slovenski svećenici u Drugome svjetskom ratu”.

Sudionici hodočašća će potom imati priliku za osobnu molitvu i obilazak spomen-sobe blaženog Alojzija Stepinca u župnoj kući, a u podne će svi sudjelovati u euharistijskom slavlju u župnoj crkvi Presvetog Trojstva.