Formacija misijskih animatora Varaždinske biskupije

VARAŽDIN, 23. 2. 2018.
U petak 23. veljače u 19 sati u dvorani Biskupskog ordinarijata u Varaždinu održat će se seminar misijskih animatora u župnim zajednicama Varaždinske biskupije.

Cilj formacije misijskih animatora je da se u svakome od njih snažnije razvije misijska svijest i da ih se učini sposobnima konkretno sudjelovati u animiranju misijskog pastorala župne zajednice pod vodstvom svojih svećenika.

Jedno od nastojanja ove formacije animatora je da se nastave okupljati misijski zaljubljenici po župama u kojima oni već postoje na području naših nad/biskupija, a u onim župama u kojima još ne postoje, da ih se potakne na konkretno djelovanje.

Formacije misijskih animatora do sada su održane u Riječkoj i Zadarskoj nadbiskupiji, te Sisačkoj, Porečkoj, Pulskoj i Šibenskoj biskupiji.