Euharistijsko slavlje na svetkovinu sv. Josipa na Banfici predslavit će biskup MrzljakVARAŽDIN, 19. 3. 2019.
Svetkovinu svetog Josipa posebno će svečano proslaviti župljani varaždinske Župe svetog Josipa na Banfici. Središnje euharistijsko slavlje tim će povodom tradicionalno u utorak 19. ožujka u 11 sati u župnoj crkvi predslaviti varaždinski biskup Josip Mrzljak.

Osim toga, vjernici se za župni blagdan duhovno pripremaju tijekom devet srijeda uoči Josipovog "Velikom devetnicom u čast svetom Josipu". Tako se svake srijede od 16.15 sati moli krunica svetog Josipa, u 17 sati slavi se sveta misa tijekom koje na temu "Gospino ukazanje u Lurdu" propovijeda župnik Ivan Žmegač, a nakon euharistije slijedi klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.