Dva koncerta vrhunskog pjevačkog zbora iz Južne Koreje

Dva koncerta vrhunskog pjevačkog zbora iz Južne KorejeVARAŽDIN, 28. i 29. 7. 2015.

Jedan od najboljih pjevačkih zborova u svijetu, koncertni zbor sveučilišta Yonsei iz Južne Koreje (Yonsei University Concert Choir), održat će 28. i 29. srpnja koncerte duhovne glazbe na području Varaždinske biskupije.

U srijedu 29. srpnja najbolji korejski zbor, koji dolazi iz zemlje sjajnih glazbenika poznatih po svem svijetu, nastupit će u varaždinskoj katedrali od 19.30 sati. Organizator je koncerta Varaždinska biskupija, a u katedralu dolaze na poziv biskupijskog povjerenika za zaštitu orgulja, orguljaša i zborovođe mo. Višeslava Jaklina. Na programu će biti sakralna djela Bacha, Mozarta, Brahmsa, da Palestrine i drugih autora. Ulaz je slobodan.

Dan ranije zbor će nastupiti u župnoj crkvi sv. Martina u Varaždinskim Toplicama. U utorak 28. srpnja u 20 sati održat će koncert duhovne glazbe u organizaciji Grada Varaždinske Toplice, Zavičajnog muzeja i Župe sv. Martina biskupa.

Prije koncerata u Hrvatskoj nastupit će u nekoliko europskih katedrala. Riječ je o zboru koji nastupa po cijelom svijetu i redovito osvaja nagrade na prestižnim zborskim natjecanjima. Osnovan je 1966. godine i pionir je akademskih zborova u Južnoj Koreji. Od početka zbor je u svome radu postavio visoke standarde te nastupa diljem svijeta u raznim prigodama.