Predprostor ispred ulaznih vrata

Važno je naglasiti nužnost prolaza i prostor koji spaja predprostor ispred crkve i liturgijsku aulu u kojem se formira procesija i bliže priprema za sudjelovanje na gozbi Gospodnjoj. Tako zvonik upućuje poziv na okupljanje vjernika ispred crkve da bi se u predprostoru (narteksu) pripremili za aktivno sudjelovanje na liturgiji što označava  prijelaz iz ovog svijeta i svakodnevnice u prostor susreta sa Svevišnjim „…da Bog bude sve u svima“ (1 Kor 15, 28). Stoga je upravo i taj prostor filtar koji upućuje na nešto najvažnije.