Zbor mladih Varaždinske biskupije (ZMVB)

Zbor mladih Varaždinske biskupije (skraćeno ZMVB) osnovan je u rujnu 2005. godine uslijed sve učestalijih susreta, molitava i misa s mladima na biskupijskoj razini. Inicijatori osnivanja Zbora mladih na biskupijskoj razini bili su vlč. Damjan Koren (tadašnji predstojnik biskupijskog Ureda za pastoral mladih) te njegovi suradnici Ivan Malbašić (ujedno i prvi voditelj Zbora) i Marta Kranjčec (prva asistentica voditelja Zbora), koji su uvidjeli da bi bilo dobro mlade vjernike, koji već pjevaju u svojim župnim zajednicama, okupiti i angažirati da pjevaju i na biskupijskim susretima mladih. Ovu osnovnu svrhu Zbor upotpunjuje godišnjim koncertom, izdavanjem notnih materijala, karitativnim djelovanjem i ostalim aktivnostima. Svojim sudjelovanjem u Zboru mladi stječu iskustvo pjevanja u velikom zboru, a stečeno iskustvo mogu primijeniti i u svojoj župnoj zajednici. Uz pjevanje i konkretno organiziranje rada Zbora, naglasak se također stavlja na svjedočenje i življenje Evanđelja u vlastitom životu. Od osnivanja pa sve do danas Zbor djeluje u okviru biskupijskog Ureda za pastoral mladih. Sadašnji voditelj Zbora je Damijan Turković, a duhovnik Zbora vlč. Marko Domiter.

Zbor mladih Varaždinske biskupije (ZMVB)