Najava hodočašća ministranata Varaždinske biskupije 2017.

Ove godine biskup je odlučio da povodom 20. godišnjice Varaždinske biskupije, neće biti hodočašća ministranata Varaždinske biskupije u Ludbreg u četvrtak 31. 8. 2017., već da će hodočašće ministranta biti 7. 10. 2017. u Varaždinu.

Plan je da će se ministranti po dekanatima rasporediti po varaždinskim crkvama gdje će biti za njih organiziran prigodni program u 9 sati, a svi ministranti će imati zajedničku misu u 11 sati u varaždinskoj katedrali koju će predvoditi biskup mons. Josip Mrzljak.

Plan hodočasničkog dana je sljedeći:
9 sati – dolazak u određenu crkvu grada Varaždina
9 – 10 sati – prigodni program
- iza programa, molim da svi ministranti dođu u katedralu u 10.30 sati
10.30 sati – molitveni program u katedrali i mogućnost za svetu ispovijed
11 sati – misa koju prevodi biskup msgr Josip Mrzljak
Iza mise (oko 12.30. sati ) – prigodni ručak u dvorištu biskupijskog pastoralnog centra u
Zagrebačkoj 3 sa kojim završava hodočašće ministranata

Raspored dekanata po crkvama grada Varaždina:
Župna crkva sv. Nikole biskupa: Štrigovski, Preloški i Čakovečki dekanat
Crkva Presvetog Trojstva (kapucinska crkva):Ivanečki, Varaždinsko toplički i
Bednjanski dekanat
Uršulinska crkva Rođenja Isusova: Istočovaraždinski i Zapadnovaraždinski dekanat
Crkva Dobrog Pastira (kod varaždinskog groblja) u župi sv. Fabijana i Sebastijana: Đurđevački, Virovski, Koprivnički i Ludbreški dekanat

Ured za pastoral duhovnih zvanja i ministranata tako neće organizirati hodočašće u Ludbreg 31. 08. 2017., a organizaciju već tradicionalnog hodočašća vjeroučenika u Ludbreg toga dana (za one koji žele doći) će preuzeti župa Ludbreg.