Jesenska akcija župnih Caritasa - prikupljeno mnoštvo hrane za potrebite

VARAŽDINSKA BISKUPIJA
Od 12. listopada traje akcija Caritasa Varaždinske biskupije u kojoj se organizirano u župama Varaždinske biskupije prikuplja hrana. U akciju su se do sada uključili vjernici župe Ludbreg, Svetog Martina na Muri, Maruševca, Pitomače, Vidovca, Svete Marije, Goričana i Petrijanca. U svojim su župnim zajednicama vrijedno i nesebično prikupljali prehrambene namirnice za one koji nemaju.

U akciju su bile uključene i V. i VI. osnovna škola iz Varaždina, a prikupljeno je doista mnogo hrane za one kojima je to potrebno. Paketi pomoći već su poslani Caritasu Varaždinske biskupije, zatim Zagrebačkoj nadbiskupiji, Sisačkoj biskupiji te časnim sestrama Karmelićankama u Mariji Bistrici.

Akcija još uvijek traje, pa iz Caritasa Varaždinske biskupije pozivaju sve ljude koji mogu i žele pomoći da se uključe.