"Za 1000 radosti"

ZAGREB, 7. 12. 2015.
U sklopu "Dana sportskih objekata Zagreba" u Zagrebu je na Trgu Krešimira Ćosića 6. prosinca predstavljen program Hrvatskog Caritasa  "Za 1000 radosti", koji se na nacionalnom planu provodi pod nazivom "Zagrli svijet!" a namijenjen je prikupljanju pomoći za najsiromašnije obitelji diljem Hrvatske.

Prije trinaest godina Hrvatski Caritas pokrenuo je nacionalnu humanitarnu akciju "Za 1000 radosti", koja je prerasla u trajni program namijenjen prikupljanju sredstava za pomoć najsiromašnijim obiteljima i konkretnom pomoći dosegla tisuće obitelji. Ove se godine vodi pod nazivom "Zagrli svijet!" Program se provodi u cijeloj Hrvatskoj a u njega se uključuju poslovni subjekti, jedinice lokalne uprave i samouprave, udruge građana, župe te – uz potporu i preporuku Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta – djeca i mladi u svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj ali i  svi ljudi dobre volje.

Prigodno ilustrirane kartice-privjesci Zagrli svijet – osmijehom, dobrotom, zahvalnošću, nadom, odanošću, slavljem, ljubavlju, darovitošću, opraštanjem, služenjem, marljivošću i strpljivošću - ove su godine distribuirani u više od 550.000 primjeraka djeci diljem Hrvatske a ona će dijelom prikupljenih sredstava moći izravno pomoći obiteljima u potrebi u vlastitoj sredini a drugim dijelom putem Hrvatskog Caritasa te mreže biskupijskih i župnih caritasa solidarno pomoći i obiteljima koje se bore s oskudicom, bolesti, nezaposlenosti i  dugovima u drugim krajevima Hrvatske.

Uz već tradicionalni humanitarno-promotivni program, koji na Trgu bana Jelačića u Zagrebu u suradnji s Hrvatskim šumama Hrvatski Caritas ove godine priprema za subotu 19. prosinca, u suradnji s ustanovom "Upravljanje sportskim objektima" Grada Zagreba prikupljanje pomoći obiteljima u potrebi promicat će se u njezinim sportskim objektima, a napose u završnici malonogometnoga turnira "Kutija šibica" –  pod nazivom "Zagrli svijet sportom!"

Kako krizno vrijeme i problemi najžešće pogađaju upravo najslabije i najranjivije društvene skupine, a od svih  traže više sućuti, više suradnje, više poduzetnosti u službi dobra, pozivamo sve koji mogu i žele da „Za 1000 radosti“ naših najugroženijih obitelji zagrljajem dobrote, darežljivosti i solidarnosti  ohrabre i razvesele mnoge:

• novčanom uplatom na račun Hrvatskog Caritasa IBAN: HR4023400091510126452,
 poziv na br. 7-15 (OIB 60100836848)
  • donacijom proizvoda ili usluga
  • pozivom na donacijski telefon 060 9010 (cijena 6.25 kn po pozivu, PDV uključen)
KONTAKT: Boris Peterlin, 5635 046; 091 2635011; boris.peterlin@caritas.hr