Duhovni centar Varaždinske biskupije VeternicaPastoralni centar Varaždinske biskupije LudbregLudbreško svetišteDom sv. AnđeleSamostan sestara Klanjateljica Krvi Kristove, IvanecLiturgija danaLiturgijski listićNedjeljna poruka

Nedjeljna poruka

20.6.2018.
12. nedjelja kroz godinu_B
Što traži danas od nas Sveti Ivan Krstitelj, Zaručnikov prijatelj? Sveti Preteča prstom upire na Isusa Krista i poziva nas da Njega slijedimo i za Njim idemo, da budemo odvažni i dosljedni. Ivan nam kao rijetko koji svetac želi biti vodič Kristu. Molimo danas Ivana Krstitelja posebno za one koji su izgubili nadu, koji su klonuli duhom, koji više nemaju pouzdanja u Boga.
17.6.2018.
11. nedjelja kroz godinu_B
U prispodobi o rastu kraljevstva Božjega u nama, Isus pokazuje kako je važna strpljivost u našemu životu. Velike stvari ne događaju se jednostavno od danas do sutra - one trebaju dugu i dobru pripremu. Tko kasnije želi živjeti dobro u braku i udariti temelj svojoj obitelji, ili osjeća duhovni poziv kao svećenik, redovnik ili redovnica, taj već puno prije tog ostvarenja mora svoj život usmjeravati k tom cilju i tako svemu položiti čvrste temelje. Na tom putu odlučujuću ulogu i doprinos ima obitelj u kojoj djeca po roditeljima doživljavaju brigu za svoj život kao i svjedočanstvo praktične vjere u Boga i povezanosti s Crkvom.
10.6.2018.
10. nedjelja kroz godinu_B
Mi često ljude oko sebe pokušavamo smjestiti u neki svoj svijet, uređen prema našim kriterijima. Pronalazimo izgovore da se brinemo za bližnje, a zapravo želimo odlučivati umjesto njih i tako u njihovim životima zauzimamo mjesto koje nam ne pripada. Da bismo pokazali pažnju i ljubav prema bližnjima nužno se trebamo žrtvovati. Takav način života potiče nas i poziva na prihvaćanje drugih onakvima kakvi jesu, a ne onakvima kakvima bismo ih mi htjeli imati i doživjeti.
2.6.2018.
9. nedjelja kroz godinu_B
Svetkovati dan počinka znači toga dana prihvaćati i produbljivati ovisnost o Bogu slušanjem riječi Božje, pjesmama i molitvama na svetom sastanku zajednice. Subotni počinak nije prvenstveno odustajanje od redovnih tjednih poslova nego trganje iz svagdanjih radnih obaveza i bavljenje Božjom objavom, posvećivanjem sebe i obitelji Gospodinu Bogu.
24.5.2018.
Nedjelja_Presvetog_Trojstva_B
Na nedjeljnoj euharistiji uvijek si možemo razjasniti sumnje, ojačati vjeru i uvijek iznova prepoznati svoje poslanje. Uskrsli nas zove na susret, na zajedništvo. Imamo li hrabrosti odazvati se i iz dana u dan biti njegovim učenikom u svojoj užoj i široj obitelji, među prijateljima, na poslu?
17.5.2018.
Nedjelja Pedesetnice, Duhovi_B
Duh Sveti otklanja nerazumijevanje među ljudima različitih kultura i stavova. Ovime se želi naglasiti univerzalnost Kristovoga spasenja po djelovanju Duha Božjega. Sveti Pavao pokazuje nam pravi put u moralnom napredovanju u duhu Božjeg zakona. Na tom putu Duh Sveti je onaj koji nas nadahnjuje, pokreće i vodi.
13.5.2018.
7. uskrsna nedjelja_B
Sedme uskrsne nedjelje Isus pred nas stavlja važan izbor. Šalje nas u svijet koji je često protiv Boga te mi ne smijemo postati dio takvog svijeta. Prosvjetljenjem i djelovanjem Duha Svetoga u našim životima mi se zapravo izdižemo iznad takvog svijeta, zlo u svijetu nadvladavamo vjerom i svjedočanstvom života po Božjim zapovijedima u ljubavi.
6.5.2018.
6. uskrsna nedjelja_B
Bog prvi čini korake i ljubi nas, daje nam primjer i poticaje. Mi možemo uzvratiti na tu Njegovu ljubav tako da ljubimo jedni druge. Naravno, možemo je i zanijekati, odbaciti svojim nedoličnim životom.
26.4.2018.
5. uskrsna nedjelja_B
Naše nasljedovanje uskrsloga Krista ne smije ostati na razini ugodnih osjećaja i razumskog prihvaćanja činjenice da Bog postoji, redovitog slavljenja sakramenta pomirenja i euharistije te raznih pučkih pobožnosti, ispovijedanja vjerskih istina propisanih od Crkve. Kršćanstvo mora biti djelotvorno. Vjera je prepoznatljiva po djelima i u djelima.
20.4.2018.
4. uskrsna nedjelja_B
Pastirski odnos je prožet ljubavlju, dobrotom, blagošću, a najamnički egoizmom, interesom, posjedovanjem, željom za vlašću. Dobri pastir se prema svakoj ovci odnosi osobno, prijateljski, zaštitnički, svaku poznaje po imenu, poznaje njezine potrebe. Najamniku je svaki čovjek samo broj, on sve radi poradi vlastitog interesa, ne poistovjećuje se s onima za koje je preuzeo odgovornost.