BiskupPovijest biskupijeKatedralaStolni kaptol Blažene Djevice Marije na nebo uzneseneČazmansko-varaždinski zborni kaptol Duha SvetogaSvećeniciŽupeRedovničke zajedniceIn memoriam

Zaštitnici biskupije

Zaštitnikom Varaždinske biskupije izabran je 18. lipnja 2001. godine na sjednici biskupijskog Prezbiterskog vijeća sveti Marko Križevčanin, hrvatski svetac, koji se slavi 7. rujna. Svećenici, redovnici, redovnice i vjernici okupljaju se na blagdan sv. Marka Križevčanina, zaštitnika biskupije, na misnom slavlju u katedrali.

Suzaštitnikom Varaždinske biskupije imenovan je blaženi Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup i kardinal koji je nepravedno nakon montiranog sudskog procesa bio zatočen u zatvoru u Lepoglavi. Blaženom A. Stepincu posvećene su dvije nove župe - u Ivanovcu u Međimurju te gradska župa u Koprivnici.